Dhjetë mijë ndërmarrje ndihmojnë dhjetë mijë fshatra ”Ndërmarrjet Jinyun udhëtojnë mijëra milje larg, rekrutojnë dhe diskutojnë për lehtësimin e varfërisë

    Duke kaluar mijëra kilometra, vetëm për t'ju ndihmuar, nga 16 deri në 18 Prill, Byroja e Punësimit e Federatës së Industrisë dhe Tregtisë, Burimeve Njerëzore dhe Çështjeve Sociale Jinyun County drejtoi Tianxi Holding Group, Zhejiang Jinbang Sports Equipment Co., Ltd., Kompania e Burimeve Njerëzore Xinyi dhe 17 përfaqësues të tjerë të ndërmarrjeve në Qarkun Sichuan Nanjiang të provincës kryen aktivitetin "Dhjetë mijë ndërmarrje që ndihmojnë dhjetë mijë fshatra", i cili në mënyrë efektive rriti marrëdhëniet midis fshatit dhe ndërmarrjeve në çifte përmes mënyrave të ndryshme si hyrja në fshat, shkëmbimet dhe seminaret , dërgimi i vendeve të punës në panairet e punës, dhe drejtimi i zbutjes së varfërisë industriale, dhe bashkohuni me Benkang për të siguruar ndihmë të fuqishme për zbutjen e synuar të varfërisë.

 "Faleminderit" Dhjetë mijë ndërmarrje për ndihmën e dhjetë mijë fshatrave "," Golden Stick Company "dhe falënderoj të gjithë të afërmit që erdhën në Qarkun Jinyun.

news390

    Pasi ndërmarrja e fshatit u çiftua, Kompania e Shkopit të Artë erdhi në fshatin tonë për të kryer mblesëri dhe rekrutime derë më derë. Djali im Li Wei Nusja ime, Gan Mengling, shkoi për të punuar në Jinbang Company në Mars të vitit të kaluar. Shefat e Kompanisë Jinbang janë shumë të sjellshëm me ta, si të afërmit e tyre dhe kujdesen veçanërisht për ta. ” Në forum, Li Baoneng, sekretar i Fshatit Yanchansi, Tianchi Town, ishte shumë i ngazëllyer: “Tani djali im assistantshtë ndihmësi inxhinier i kompanisë i cili është përgjegjës për kërkimin dhe zhvillimin, dhe ka potencial të madh për zhvillim si në biznes ashtu edhe në aftësi. Paga mujore mund të arrijë më shumë se 6,500 juanë, që është shumë e mirë ".

    “Unë jam Zhao Bin, sekretari i fshatit Hongdou, Tianchi Town. Në vitin 2018, ne përdorëm 20,000 juanë fondesh të asistuara nga Zhejiang Chenlong Sawing Machine Group, një ndërmarrje binjake, për 110 familje të varfra në fshat dhe blemë ure për secilën familje të varfër për t'u përdorur në industri. Zhvillimi, në vitin 2019, fondi i ndihmës 20,000 juan bleu fidanë speci për familje të varfra, e cila përdoret gjithashtu për zbutjen e varfërisë industriale. Fidanët janë mbjellë dhe zhvillimi është shumë i mirë "," Ne Fshati Xieyan përdor ndërmarrjen e binjakëzimit Zhejiang Qianjin HVAC Company Technology për të ndihmuar 40,000 juanë fondesh për të blerë fidanë pule për familje të varfra, 20 për familje, të përdorura për të zhvilluar katër të vegjël industri "," Fshati ynë Cizhu është çiftuar me China Taotao Group. Në vitin 2018, ne përdorëm fondet e tyre të ndihmës për "Rruga e baltës" është ngurtësuar në një rrugë çimentoje, e cila është e përshtatshme për njerëzit për të udhëtuar. "" Fshati ynë Baishan përdor fonde të ndihmës së ndërmarrjes për të zhvilluar industrinë e rrushit "," Fshati ynë i Fangling përdor çiftuan fondet e ndihmës së ndërmarrjeve për të zhvilluar dhe ndërtuar infrastrukturën e sigurt të ujit të pijshëm në fshat, Zgjodhi problemin e ujit të pijshëm të më shumë se 20 njerëzve të varfër "," Fshati ynë përdor fonde të ndihmës korporative për "bankën etike" të fshatit dhe punën e ndërtimit të partisë, dhe në forcon ndërtimin e civilizimit shpirtëror "...

739

    Në simpozium, çiftet e fshatrave të varfër shprehën mirënjohjen e tyre për ndërmarrjet në Qarkun Jinyun për ndihmën e tyre të vërtetë dhe të vërtetë, dhe shpjeguan përdorimin e fondeve të ndihmës në 2018 dhe 2019, dhe përdorimin e fondeve të ndihmës në 2020. Ata bënë një plan dhe deklaroi se ata do të përdorin fondet e ndihmës me saktësi, duke u përqëndruar në "dy pa shqetësime dhe tre garanci", duke përdorur paratë në avantazh, duke favorizuar familjet e varfra dhe personat me aftësi të kufizuara të varfër, dhe duke arritur hapjen dhe transparencën.

    Që nga raundi i ri i bashkëpunimit për zbutjen e varfërisë midis pjesëve lindore dhe perëndimore të Zhejiang dhe Sichuan, Jinyun County ka përfituar nga "dhjetë mijë ndërmarrje për të ndihmuar dhjetë mijë fshatra" për të mobilizuar forcat sociale për të marrë pjesë në mënyrë aktive, dhe të gjitha ndërmarrjet u përgjigjën në mënyrë aktive, me ndjenja, pozicione dhe fonde të vërteta për të marrë pjesë në zbutjen e varfërisë Në trajtimin e problemeve të vështira, pasi çiftëzohen ndërmarrjet e fshatit, secila ndërmarrje jo vetëm që ofron 20,000 juan ndihmë për fshatin çdo vit, por gjithashtu siguron rekrutim derë më derë, duke i dhënë përparësi punësimit të punonjësve të fshatit të çiftuar në të njëjtat kushte.

    "Platforma" Dhjetë mijë ndërmarrje ndihmojnë dhjetë mijë fshatra "të Departamentit të Lindjes dhe Perëndimit të Zhejiang dhe Sichuan është shumë e mirë. Kjo ka ndërtuar një platformë të mirë për rekrutimin e kompanisë sonë. Aktualisht, ka 14 punonjës Nanjiang që punojnë në kompaninë tonë Jinbang Ata janë shumë të gatshëm të durojnë vështirësi. Disa prej tyre janë bërë shtylla kurrizore e biznesit të kompanisë ose menaxherë të nivelit të mesëm, veçanërisht Xu Dongning nga Gaota Town. Në vetëm një vit në kompani, ai u ndryshua nga një nxënës në një master. Paga e tij është rritur nga 3200 juanë në 7260 juan aktual. Shumë të aftë, ne na pëlqejnë shumë punonjës të tillë. " Isshtë hera e tretë që Zhejiang Jinbang Sports Equipment Co, përfaqësuesi i Ltd. Ma Yiqun ka ardhur në Qarkun Nanjiang.

    "Grupi ynë Tianxi ka çiftuar dy fshatra në Qarkun Nanjiang, njëri është fshati Ganshuping në Xialiang Township dhe tjetri është Fshati Jianshan në Yangba Town. Të dy ata janë fshatra thellësisht të varfër. Që nga çiftimi, kompania jonë ka pesë herë. njerëzit në Nanjiang për të kryer aktivitete asistence, kjo është hera e gjashtë. Përmes platformës së "Dhjetë mijë ndërmarrjeve që ndihmojnë dhjetë mijë fshatra", në fund të vitit 2018, kompania jonë rekrutoi 33 punonjës nga Nanjiang në të njëjtën kohë. Njëri prej tyre ishte një punonjës i efektshëm. Linja e prodhimit përbëhet nga punonjës të Nanjiang. Këtë vit disa punonjës të rinj u sollën nga punonjës të vjetër.

news

    Çiftimi i ndërmarrjes fshat-fshat luajti një rol të rëndësishëm në rifillimin e prodhimit dhe punës së kompanisë sonë gjatë epidemisë ", Tianxi Holding Group Enterprise Megjithëse përfaqësuesja Chu Lulin ishte në Nanjiang për herë të parë, ajo ishte shumë e sjellshme sikur të ishte kthyer në shtëpi.

    Deri tani, Qarku Jinyun ka organizuar 17 ndërmarrje për t’u çiftuar me 22 fshatra në Qarkun Nanjiang, dhe Lishui City ka organizuar 5 kompani të drejtuara nga qyteti për t’u çiftuar me 5 fshatra. Të dy vendet kanë çiftuar 27 palë fshatra të varfëra ose fshatra thellësisht të varfëra. Zbatoni politikat, bëni përpjekje precize, forconi lidhjet dhe konsolidoni marrëdhëniet e çiftimit. Përmes ndihmës së industrisë, ndihmës sociale, ndihmës së punësimit dhe përpjekjeve të tjera shumëplanëshe, me ndihmën e platformës "10,000 ndërmarrje ndihmojnë dhjetë mijë fshatra", ne do të gjejmë një themel dhe do të përqendrohemi në ndihmën për të luftuar varfërinë. Drejto, pasurohu më parë dhe ndihmo më pas të pasurit, bashko duart me Benkang.

    Ky aktivitet "Dhjetë mijë ndërmarrje që ndihmojnë dhjetë mijë fshatra" hyri në Tianchi Town, Changchi Town, Hongguang Town, Yangba Town dhe qytete e fshatra të tjerë radhazi dhe u mirëprit ngrohtësisht nga fshatrat në çifte. Gjatë vizitës dhe bashkëveprimit, Prill Në mëngjesin e 17-të, nën organizimin e departamenteve të burimeve njerëzore dhe punësimit social të të dy vendeve, ngjarja "Puna e Veçantë e Rekrutimit të Javës së Punës për Ndihmën e Varfërisë në Lindjen dhe Perëndimin 2020 dhe Panairi i Rekrutimit i Ndërmarrjeve Private" ishte mbahet në digën e hollit, qarku më i mbushur me njerëz Nanjiang. Ndërmarrjet në Qarkun Jinyun sollën më shumë se 3,500 vende pune.

    "Ndërmarrjet e fshatrave çiftëzohen si familje. Për të mundësuar më shumë punëtorë të varfër për të gjetur punë të qëndrueshme në ndërmarrjet e Qarkut Jinyun dhe për të siguruar shërbime më të mira, ne kemi themeluar Qendrën e Shërbimit të Punës të Qarkut Nanjiang në Jinyun dhe Qendrën e Shërbimit të Punës Nanjiang në Qarkun Jinyun. Të dy qarqet lëshuan Politikën e Shpërblimit për Punëtorët Migrantë në Zhejiang dhe Disa Opinione mbi Mbështetjen e Punësimit të Ndërmarrjeve për të Promovuar Stabilitetin e Punësimit. Për ato familje të varfra që kanë krijuar një kartë të regjistruar për punësim të qëndrueshëm në ndërmarrjet Jinyun, ata gëzojnë një ndihmë jetese mujore prej 500 juan. Çiftet sjellin fëmijët e tyre në Jinyun Stable Për ata që janë të punësuar, kompania siguron strehim për burrin dhe gruan. Fëmijët mund të shkojnë në shkollën fillore, shkollën e mesme të mesme, etj. afër. Një person mund të punësohet dhe një familje mund të ngrihet nga varfëria Tani, gjatë epidemisë, ne gjithashtu do të organizojmë një punësim përmes trenit. Të gjithë do të shkojnë në dera e makinës dhe zbrit nga dera. Veryshtë shumë i përshtatshëm për të hyrë në fabrikë. Të gjithë janë të mirëpritur të punojnë në Jinyun. ” Në panairin e punës, Drejtori Wu Jianping i Zyrës së Shërbimit të Menaxhimit të Punësimit të Qarkut Jinyun u dërgoi një ftesë të sinqertë të gjithë punëkërkuesve të pranishëm.

    Panairi i punës ishte i mbushur me punëkërkues. 36 persona u nënshkruan në vend, dhe 253 njerëz arritën qëllimet e tyre për të kërkuar punë. Tjetra, Jinyun-Nanjiang do të organizojë edhe një herë "Trenin e Transferimit të Shërbimit Lindje-Perëndim" për të dërguar punonjës të sapo rekrutuar drejtpërdrejt Punësimin në rajonet binjake lindore. Për të bërë një punë të mirë të artikujve për zbutjen e varfërisë mbi punësimin në lindje dhe perëndim, përveç mbajtjes së panaireve të vendeve të punës dhe panaireve të punës në shkallë të gjerë, qarqet Jinyun-Nanjiang gjithashtu ngritën në mënyrë aktive platforma për të botuar informacionin mujor të rekrutimit të Lishui dhe ndërmarrjet Jinyun në faqen e internetit të mediave Nanjiang, stacionin televiziv Nanjiang dhe qarkun Nanjiang. Ekrani i madh elektronik i Sheshit të Qeverisë rrotullohet dhe azhurnohet në kohë reale, gjë që zgjeron kanalet e informacionit të punësimit për të varfërit. Deri më tani, më shumë se 4230 punëtorë migrantë Nanjiang janë punësuar në mënyrë të qëndrueshme në Provinca Zhejiang, duke përfshirë më shumë se 140 në Lishui City dhe Jinyun County, duke i dhënë një rol të plotë rolit avantazh të bashkëpunimit për zbutjen e varfërisë lindore dhe perëndimore në zbutjen e varfërisë në punësim.


Koha e postimit: Nëntor-28-2020